fbpx

Święta siostra Faustyna, błogosławiony ksiądz Michał Sopoćko i błogosławiony biskup Teofilius Matulionis – to oni patronowali nam na tegorocznych rekolekcjach wspólnotowych, które odbyliśmy w Wilnie.

Byliśmy także w odwiedzinach u Matki Bożej Ostrobramskiej, a mieszkaliśmy w wyższym seminarium duchownym św. Józefa - a więc Święta Rodzina była blisko. 

Było to nie lada wyzwanie logistyczne – ponad 400 km z dziećmi w jednym samochodzie, z wózkami, miskami, krzesełkami, niektórzy – a dlaczegóż by nie☺ - przewozili gitarę, bęben, laptopa, piłki, kredki jakieś, książki… Na szczęście, dzięki wspólnotowej nawigacji dotarliśmy do celu w wyznaczonym terminie i miejscu. A miejsce było piękne – seminarium św. Józefa w Wilnie z piękną drogą krzyżową i mnóstwem, mnóstwem zieleni. Seminarzyści w liczbie czterech, młodzi Litwini, byli bardzo pomocni, życzliwi i uśmiechnięci. Język litewski okazał się jednak zbyt dużym wyzwaniem – i gramatyka, i wymowa.

Tematem rekolekcji było posłuszeństwo – słuchaliśmy nagranych konferencji ojca Tomasza Oleniacza z komentarzami i dopowiedzeniami księdza Krzysztofa oraz siostry Ani. Posłuszeństwa rozumianego jako szczere słuchanie i poszukiwanie woli Bożej. Dlatego patronowała nam siostra Faustyna.

Ogromnym szczęściem było to, że mogliśmy być w domu siostry Faustyny, zobaczyć oryginalny obraz namalowany przez Eugeniusza Kazimirowskiego, odprawić Mszę w kaplicy przed obrazem Matki Bożej.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.swietarodzina.org/n1/images/images/1_wspolnota/2019/Wilno