Tegoroczny adwent rozpoczęliśmy kursem „W szkole Maryi”, który odbył się w dniach 7 – 9 grudnia 2018 roku. Do "szkoły Maryi" dojechało finalnie 21 uczniów. Wszyscy otrzymali świadectwo ukończenia. Teraz czeka każdego prawdziwy egzamin - codzienność z Maryją. Najważniejszym kryterium oceny z egzaminu jest wierność:)

 

Czytaj więcej...

Dwa święte małżeństwa spotkały się z nami: Martin i Quattrochi. Mogliśmy ich poznać, przyjrzeć się ich życiu, zaczerpnąć wzór. Dla nas było to odradzające spotkanie, zobaczyliśmy że tak zwyczajnie jesteśmy szczęśliwymi małżonkami i rodzicami. Jest zatem spora szansa że będziemy ŚWIĘCI! KOŚCIÓŁ liczy i czeka na nas!

 

  • obrazkowe_swiadectwo_kos
  • kos
  • kos1

Uznaliśmy, że ten mroźny grudniowy dzień to dobry moment, aby wrócić na chwil kilka do upalnego sierpnia i naszych wspólnotowych rekolekcji w Studziannej, gdzie w tym roku obchodzono 50-cio lecie koronacji obrazu dokonanej m.in. przez kard. Karola Wojtyłę.

Oto jak dobrze i jak miło, 
gdy bracia mieszkają razem; 

(Ps 133,1)

 

Oto wideo wspomnienie z tego czasu. Dużo radości dało nam jego wspólne obejrzenie na dzisiejszej formacji.

Mamy nadzieję, że zachęci Was do życia wspólnotowego tam gdzie jesteście.

https://youtu.be/IqD4P2-GWYs

,,Abyśmy byli jedno!!! Błagamy Cię Ojcze nasz!!!...'' Taką modlitwę zanosiliśmy do Boga w dniach 26-28 października. Na kurs Tobiasz i Sara przyjechało 12 par małżeńskich spragnionych jedności. Był to dobry czas pełen łask zsyłanych na nas z Nieba. Do domów rozjechaliśmy się z nowym ,,świeżym'' spojrzeniem na związek małżeński i z pragnieniem w sercu, by każdego dnia, w codzienności, odnajdywać piękno w osobie z którą jesteśmy złączeni sakramentem.

Chwała i dziękczynienie Panu naszemu! On jest tak dobry i łaskawy!!!

 


  • PA270670
  • PA270699
  • PA260638

W dniach 19-21 odbył się Weekend z Duchem Świętym. Na zaplanowane i przygotowane przez Boga wydarzenie zjechali się ludzie z różnych stron Polski. Było WARTO! Był to czas pełen radości, harmonii, ale i zaskakujących zwrotów akcji, bo żyć w mocy Ducha Świętego to rodzić się na nowo każdego dnia - tej właśnie prawdy doświadczaliśmy. Do domów rozjechaliśmy się z wiarą i pragnieniem, aby TERAZ wydawać owoce Ducha, których świat tak bardzo potrzebuje, bo bez Ducha Świętego nie ma życia.

Alleluja!!!

Koordynatorzy kursu
Maja i Maciej

Drodzy,

za nami październikowy Kurs o Wychowaniu, bardzo dobry czas, pełen pokoju, radości i inspiracji. Spędzony w rodzinnej i pełnej zaufania atmosferze.
Pracowaliśmy w grupie 14 małżeństw, była z nami również jedna Pani nauczycielka :)
Wracamy do domu zmobilizowani i z entuzjazmem by jeszcze bardziej kochać i wymagać od naszych pociech!

To był dobry czas!
Niech Pan będzie uwielbiony!