fbpx

Kurs Przedmałżeński, w formie nadzwyczajnej, przeznaczony jest dla narzeczonych, którzy z uzasadnionych powodów - takich jak:  zamieszkiwanie poza granicami kraju lub w różnych miastach, specyficzny rodzaj pracy - nie mogą uczestniczyć w formie zwyczajnej katechizacji przedślubnej. Warunkiem przyjęcia na kurs jest podanie uzasadnienia podczas wypełniania formularza rejestracyjnego.

Jest to kurs wyjazdowy z noclegami (pokoje 2- lub 3-osobowe) oraz pełnym wyżywieniem i ze względu na jego charakter nie ma możliwości dojeżdżania na zajęcia.

Noclegi w Domu Rekolekcyjnym są obowiązkowe.

 

KP proKurs prowadzony jest przez kapłana wraz z pięcioma małżeństwami z diecezji warszawskiej o zróżnicowanym stażu małżeńskim. Wypełnia on program tradycyjnego 10-tygodniowego kursu dla narzeczonych w ramach przygotowania do Sakramentu Małżeństwa. Obejmuje on pełny weekend - od piątku godz. 18:00 do niedzieli godz. 18:00 oraz dodatkową niedzielę kończącą nauki od godz. 10:00 do godz. 17:00.

Kurs daje szansę zgłębienie tematyki związanej z małżeństwem, rodziną i co najważniejsze wzmocnienia relacji z Bogiem w odpowiedzi na Jego miłość. W czasie kursu będzie możliwość głębszego poznania przyszłego współmałżonka, ustalenia wspólnej hierarchii wartości w oparciu o wyznawaną wiarę. Zajęcia prowadzone są dynamicznie w formie konferencji, ćwiczeń, rozmów oraz innych form wspierających głębsze poznanie się narzeczonych w relacji z Bogiem. Przebieg i dynamika kursu zależna jest od aktywności uczestników. Należy jednak nastawić się na ciężką pracę i mocowanie się z trudami, nie tylko tematów do rozważania zadanych przez Kościół, ale również czasu, który należy poświęcić na zaangażowanie się podczas kursu.

Nauki przedmałżeńskie zaliczają wymagane przez Kościół skupienie przedmałżeńskie, którego istotnym elementem jest Spowiedź Święta.

Trzy, obowiązujące narzeczonych, spotkania w Poradni Rodzinnej są kontynuacją rozpoczętego na kursie tematu naturalnego planowania, dlatego należy je odbyć po kursie przedmałżeńskim. Informacje o poradniach w Warszawie można znaleźć na stronie Archidiecezji Warszawskiej.

Kurs jest wyjazdowy: z noclegami (pokoje 2- i 3-osobowe) oraz pełnym wyżywieniem. Ze względu na jego charakter nie ma możliwości dojeżdżania na zajęcia. Noclegi w Domu Rekolekcyjnym są obowiązkowe.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi kursów przedmałżeńskich podanymi na stronie Archidiecezji Warszawskiej: www.archidiecezja.warszawa.pl

Terminy i zapisy >>

Kontakt w sprawie kursów przedmałżeńskich:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Iwona Wąsowska-Wołkow: 602523291 
Grażyna Bodasińska: 606889522 
Władysław Gizowski: 509566723