Nasza droga do sakramentu małżeństwa była dość długa i wyboista.Zaczęliśmy się spotykać, jako nastolatkowie od 2001 roku. Nie znaliśmy drogi wiary. Szliśmy przez życie targani wiatrami tego świata. Pomimo wielkich chęci nie potrafiliśmy zbudować trwałego szczęścia. Błądziliśmy po bezdrożach naszych pragnień i namiętności, raniąc się przy tym strasznie. Sytuacja rodzinna pogarszała się stopniowo, aż do początku roku 2013. Wtedy to, w obliczu naszych narastających problemów, poczuliśmy się już skrajnie bezradni. To był punkt zwrotny.

minikielowieZdecydowaliśmy, że spróbujemy pójść za Jezusem. Nasza modlitwa w tamtym czasie wyrażała się słowami: "Boże, jeżeli jesteś, to pomóż nam, bo my nie mamy już żadnego pomysłu." To wystarczyło! Otworzyliśmy Panu drzwi do naszego życia. Od tego momentu wszystko zaczęło wspaniale kwitnąć. 22 czerwca 2013 roku wzięliśmy ślub kościelny, a dwójka naszych dzieci przyjęła chrzest. Mocnym krokiem ruszyliśmy za Chrystusem.

Wzrost duchowy naszego związku rozpoczął się w Centrum Formacji Rodzin w Zalesiu Górnym. Pierwszym doświadczeniem był kurs przedmałżeński. Potem przyszły kolejne, w postaci następnych kursów i rekolekcji. Tak poznaliśmy Wspólnotę Przymierza „Święta Rodzina”, do której przystąpiliśmy w sierpniu 2015 roku.Dobro, które Bóg uczynił nam w ciągu ostatnich trzech lat przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Całe życie rozkwitło, niczym cudowny ogród na wiosnę. Ogród ten staramy się pielęgnować, a on nieustannie zachwyca nas swoim pięknem. W październiku 2015 dobry Ojciec pobłogosławił nam kolejnym dzieckiem. Obecnie stanowimy pięcioosobową rodzinę.

Teraz już wiemy którędy droga. Jezus Chrystus jest drogą, pełną prawdziwej miłości. Jemu oddaliśmy nasze życie, a On je przemienia. Chcemy dzielić się tym doświadczeniem. Pragniemy głosić Ewangelię całemu światu. Swoje powołanie
realizujemy we wspólnocie „Święta Rodzina”.

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno trudzą się ci, co go wznoszą." (Ps.127,1)

Chwała Panu!!!
Maciej i Maja (wpis z listopada 2015 roku)