fbpx

Ten kurs to czas odnowienia, a może po raz pierwszy podjęcia decyzji o tym na kim budować małżeństwo. To spotkanie dwóch wspólnot osób: Boga w Trójcy Jedynego z małżeństwem, które stanowi jedność męża i żony.

Terminy i zapisy >>

 

tis roze kwadratNiezwykłe rekolekcje dla małżonków

"Sara ze starotestamentowej Księgi Tobiasza to kobieta silnie doświadczana przez życie. Każdy z jej siedmiu mężów umiera w czasie nocy poślubnej. Nieszczęśliwa i wykpiwana przez otoczenie, nierozumiejąca swej dramatycznej historii, zastanawia się nad samobójstwem. Powstrzymuje ją myśl o ściągnięciu hańby na rodziców. Zdesperowana prosi Boga o śmierć.

On jednak postanawia pomóc jej w inny sposób.

W życiu Sary pojawia się Tobiasz - mężczyzna, który od początku jest jej przeznaczony na męża. Nim jednak ich życie całkowicie się ułoży, muszą przejść próbę, dzięki której doświadczą wszechmocy Boga.

Jak ta historia odnosi się do małżeństwa we współczesnych czasach?

Dlaczego w oparciu o nią prowadzony jest kurs?

Tobiasz i Sara próbują budować życie według własnych koncepcji, nic im się nie układa, a oni cierpią i nie rozumieją dlaczego - wyjaśnia ks. Wiesław Wesołowski. - Wszystko zmienia się z chwilą, gdy przestają realizować swoją wolę, a zaczynają pełnić wolę Boga, na Nim budować wspólne życie. Wtedy dopiero wszystko normalnieje, zaczyna prawidłowo funkcjonować.

"Celem kursu jest pokazanie tego mechanizmu. Małżeństwo jest sakramentem, a Bóg jest jego fundamentem."
(Przewodnik Katolicki nr 7/2005)

Jeśli widzisz w swoim małżeństwie problemy nie do rozwiązania?

Jeśli wydaje się Wam, że po tylu latach spędzonych z sobą nic Was nie zaskoczy?

A może dopiero niedawno Wasz związek się rozpoczął i szukacie drogowskazu i pytacie się siebie jak żyć?

Wiele słyszeliście już słów o tym jak ułożyć swoje małżeństwo, na pewno doradców było wielu. Na kursie "Tobiasz i Sara" nie usłyszysz samych słów. Nie spodziewaj się tu wykładów umoralniających i pouczających. Nikt nie może odpowiedzieć do końca na Wasze, nawet intymne pytania, tym bardziej prowadzący ten kurs.

Chcielibyśmy jednak spotkać się z Wami podczas tego weekandu by podzielić się z Wami naszą drogą małżeńską oraz prześledzić razem z Wami zawarty w Słowie Bożym sposób rozwiązania problemów małżeństwa.